Technologijos

Aukšto filtravimo efektyvumo riebaliniai cikloniniai filtrai

Cikloninio filtro veikimo principas

Nuvento cikloniniai filtrai pasitelkia išcentrinę jėgą ir užtikrina riebalinių dalelių filtravimo efektyvumą iki 95%. Į cikloninį riebalinį filtrą patekęs oro srautas (kartu su riebalinių dalelių ir vandens garų mišiniu) yra priverčiamas judėti spiraline trajektorija. Kadangi riebalinės dalelės turi svorį, išcentrinė jėga išsviedžia daleles iš ciklono trajektorijos ir jos prilimpa prie vidinių filtro kanalų sienelių. Gravitacijos dėka riebalinės dalelės nubėga į riebalų surinkimo lataką. Tokiu būdu oro srautas yra išfiltruojamas itin efektyviai.

Moksliniais tyrimais patvirtintas filtrų efektyvumas

KTU buvo atlikti palyginamieji cikloninių ir labirintinių riebalinių filtrų tyrimai. Nustatyta, jog cikloniniai filtrai yra iki keletos kartų efektyvesni už įprastus labirintinius filtrus, esant tam pačiam ištraukiamo oro debitui.
Aukštas filtravimo efektyvumas užtikrina švaresnę ir higieniškesnę virtuvės aplinką, sumažina gaisrų tikimybę, sumažėja ortakių priežiūros ir valymo kaštai.

cyclonic-filter-working-principle

Ugniai atspari filtrų konstrukcija

Filtrų konstrukcija atitinka Europos priešgaisrinius standartus ir leidžia sumažinti gaisro pavojų iki minimumo. Filtro galinė sienelė yra pagaminta iš vientiso skardos lakšto. Ši sienelė neleidžia ugniai prasiskverbti į gaubto ištraukimo kamerą ir ortakius. Filtrų pozicija gaubte – pasvirusi apie 45 laipsnių kampu. Dėl šios priežasties riebalinės dalelės neužsilieka filtre, o gravitacijos dėka nubėga į riebalų surinkimo lataką. Cikloniniai filtrai gaminami iš 0,8-1mm AISI 304 nerūdijančio plieno ir yra pritaikyti daugkartiniam plovimui indaplovėje.

Techninės charakteristikos ir dokumentacija

Mūsų gaminami gaubtai ir filtrai sukurti naudojantis moderniomis projektavimo ir skaitinės skysčių dinamikos simuliacijomis (angl. Computational Fluid Dynamics), t.y. ta pačia priemone, kuri yra naudojama sportinių automobilių, kosmoso pramonės aerodinaminių tyrimų simuliacijoms atlikti. Šie ir kiti tyrimai buvo atlikti KTU bei „FORCE TECHNOLOGY” (Danija) laboratorijose, siekiant nustatyti ir atrasti optimaliausias gaubtų bei filtrų konstrukcijas. Atlikti tyrimai leidžia pateikti visą ventiliacijos projektui reikalingą techninę dokumentaciją.
Pateikiamos slėgio nuostolių charakteristikos leidžia pasirinkti optimaliausią ventiliatorių bei nesudėtingai suderinti ištraukimo srautus pagal teorinius skaičiavimus.

efficiency-comparison
cfd-filter2
cfd-filter1

Oro užuolaidos sistema padidina gaubto efektyvumą

Integruota oro užuolaida užtikrina efektyvesnį garų ir šilumos surinkimo efektyvumą – kitaip tariant, oro ištraukimo srautas gali būti mažesnis iki 20%. Oro užuolaida veikia dvejopai: ji stumia garus bei šiluminį pliūpsnį link filtrų bei neleidžia garams ištrūkti iš gaubto vidinio tūrio.

Oras tiekiamas per eilę išperforuotų skylių, esančių gaubto apatinėje dalyje. Oras srautas, t.y. „užuolaida” nukreipiama link filtrų. Tokiu būdu ši sistema pagerina gaubto veikimo efektyvumą. Tokio tipo sistema yra rekomenduojama vokiškame VDI 2052 virtuvės ventiliacijos reglamente.

air-jet-and-air-supply

Oro tiekimo sistema užtikrina komfortišką darbo aplinką

Oro tiekimo sistema leidžia tiekti šviežią orą tiesiogiai į užimčiausią virtuvės plotą – prie maisto ruošimo įrangos. Oras tiekiamas per didelio paviršiaus ploto perforuotą difuzorių, mažu greičiu ir tai leidžia užtikrinti itin komfortabilią aplinką virtuvės darbuotojams – mažėja nuovargis, didėja personalo produktyvumas. Mažo oro judėsio difuzorius neleidžia susiformuoti skersvėjams, kurie daro neigiamą įtaką garų ir riebalinių dalelių surinkimo efektyvumui.

Slėgio matavimo jungtys sistemos balansavimui ir reguliavimui

Kartu su įranga pateikiame visas reikalingas technines specifikacijas – slėgio nuostolių priklausomybes, K-faktorius ir rekomenduojamus ištraukiamo ir tiekiamo oro srautus. Gaubtuose įrengtos slėgio matavimo jungtys leidžia tiksliai nustatyti per gaubtą pratekančių oro srautų debitus ir tokiu būdu sureguliuoti gaubtą optimaliam darbo rėžimui.

pressure-ports